Close
Sığacık Balıkçı Barınağı Seferihisar İZMİR
0 532 583 38 55
Balık Avı

Balık avını sizler için daha keyifli hale getirmek için bu avda kullandığımız tekne ve ekipmanıda bu amaclara uygun hale getirdik.balık avına tufan, selinda, selinda 1 ve 2 isimli teknelerle çıkmaktayız. Teknelerimizde tuvalet, duş, yatmak veya dinlenmek için kabinler ve yataklar, mutfak, buzluk ve tabi tuttuğunuz balıkları pişirebileceğiniz bir mangalımız mevcuttur. Ayrıca teknede bulunan dip sonarlarıyla ve tecrübeli kaptanımız aracılığıyla balıkları ve dipteki kayalıkların yerini tesbit ederek balık avını daha heyacanlı ve keyifli hala getiriyoruz ,

Tabiki teknede kullanılan ekipman kadar balık avında kullanılan olta misina ve yemlerinde önemi büyüktür. her yörede kullanılan olta takımları birbirinden farklı olabilmektedir. Doğru takımları kullanmak amacıyla balığa cıkmadan önce tekne personelince olta takımlarının gözden gecirilmesi faydalı olacaktır.

Yem olarak genellikle mamun, sardalye, sülinez, karadez gibi yemler daha etlili olmaktadır.

Balık avları sırasında en sık yakaladığımız balık türleri kupes, mercan, fangri, çipura, karagöz, isparoz, istavrit, kolyoz ve kırma mercandır.

Bunun yanında sığacık limanından cıkıp balık avlama noktasına varıncaya kadarki sürede rapala yo-zuri gibi sahte yemlerle sırtı çekerek palamut, yazılı orkinos, barakuda(turna), akya, sarıkuyruk, lüfer, torik gibi balıklarıda yakalayabilirsiniz. Sabah erken saatlerde cıkıp akşam güneş batana kadar avlıyoruz.

Çipura, mercan, fangri, karagöz gibi dip balıkları akşam suyunda daha verimli av vermektedir.

Bu yüzden akşam suyunu beklemek daha etkili olmaktadır. Şartlar uygun olduğunda bu balık avı maceranız güzel bir anı olarak hatırlayacağınız bir gün olacaktır.

Telefon: 0 532 583 38 55
Seferihisar İZMİR
Sığacık Balıkçı Barınağı