Close
Sığacık Balıkçı Barınağı Seferihisar İZMİR
0 532 583 38 55
Koy Turlarımız

Bizim teknelerimiz Sığacık limanında bulunmaktadır. Sezonla birlikte hergün buradan Ege nin eşsiz temiz ve mavinin yeşille buluştuğu koylarına geziler yapmaktayız. Aileniz ile katılabileceğiniz gezilerimize bekliyoruz.
İlkbahar ve Yaz Sezonuna, Sizleri Egenin en güzel gizli koylarında ve bilinmeyen mağralarında buluşmaya davet ediyoruz.

Teknelerimiz Hergün 10:30’da Sığacık Limanından hareket edip, saat 17:30’da tekrar limana geri dönmektedir.

Turlarımız

1. Durak Çamur Banyosu
Turda bulunan en eğlenceli koylardan birisidir. 45 dakika boyunca, dağlardan gelen tatlı suyun deniz içerisinden kaynaması sonucu oluşan bu doğal çamurdan faydalanabilir ve yüzebilirsiniz.

2. Durak Harabeler Koyu
Tarihi özelliği ve güzelliğiyle bilinen bu koyda 30 dakikalık mola verilmektedir. Eski bir yunan liman köyü olan koyda deniz ticareti için yapılmış kayalardan oyma merdivenler ve taşlardan yapılmış ev yıkıntılarını ziyaret edebilirsiniz.
Aynı zamanda Ege bölgesinde ilk matbaanın kurulduğu liman köyü olarakta bilinmektedir.

3. Durak Mağaralar Bölgesi
Yüzyıllar boyunca değişken doğa koşullan sonucu oluşan görsel güzelliğe sahip mağaralar bölgesinden 5-10 dakikalık geçiş esnasında bu doğal güzelliği izleyebilir ve fotoğraflarını çekebilirsiniz.

4. Durak Papaz Boğazı
Papazların yaşadığı ve sığındığı bölgeden ismini alan bu koyun ortasında demir atılarak yaklaşık 1 saatlik yemek molası verilmektedir. Farklı bir atmosferde deniz tarih ve doğayla iç içe yemeğinizi yatımızda yedikten sonra yüzebilir ve kumsalda yürüyüş yapabilirsiniz.
Yemeklerde taze balık, salata, spagetti servisi yapılır.
(Lütfen önceden rezervasyon yaptırın.)

5. Durak Taş Ada
Koyun oldukça sığ ve tamamıyla kumsal olması burayı özellikle çocuklar ve yüzme bilmeyenler için ideal bir hala getirmektedir.
30 dakikalık mola boyunca yüzebilir, güneşte bronzlaşabilir ve kumsalı gezebilirsiniz.

6. Durak Akvaryum
30 dakikalık mola esnasında güzel doğasıyla ve akvaryum gibi pırıl pırıl deniziyle ünlü bu koyda son defa yüzme imkanınızı değerlendirebilirsiniz. Ayrıca yeraltından denize karışan memba suyunun soğukluğunu hissederek günün yorgunluğunu atabilirsiniz.
Hem sağlığınız için faydalı hem de bu doğal güzelliği sizlerde Selinda gezi tekneleriyle doyasıya yaşayın.

Telefon: 0 532 583 38 55
Seferihisar İZMİR
Sığacık Balıkçı Barınağı